Майстриня зі створення образів в українському етнічному стилі для ляльок подібних “Barbie”

Вітаю, дорогі читачі! Мене звати Оксана Василів.

Вітаю, дорогі читачі! Мене звати Оксана Василів.

Вже декілька років займаюся цікавою творчістю – створюю образи в українському етнічному стилі для ляльок подібних “Barbie”. Дуже рада, що мені вдалося створити свій неповторний, впізнаваний стиль, який вирізняє мої роботи серед інших. Для створення лялькових костюмів я використовую поєднання шкіряних деталей та тканини з етнічними візерунками, як додатковий декор застосовую різнобарвні намистини, стрічки, бісер, мініатюрні помпони (особливо для головних уборів). Сукні також декоруються рослинними елементами (квітки, листя, гілочки), які виготовляю зі шкіри вручну. Проживаю на Прикарпатті - практично у Карпатських передгір’ях. Навчалася у Прикарпатському національному університеті на художньому відділенні. Здобула спеціальність дизайнера одягу, викладача художніх дисциплін. Працюю вчителем образотворчого мистецтва. Ідея оформлення лялечок у українському стилі має свою цікаву історію. Вона розпочалась ще в 2014-му році. В той час я, крім своєї основної роботи – вчителя образотворчого мистецтва в місцевій школі, - вела також гурток художньої обробки шкіри. Під час навчання в університеті я опанувала певні навички роботи зі шкірою, які в доступній формі передавала своїм вихованцям. Ми з дітками на заняттях створювали різноманітні речі – сувеніри, оздоблені шкірою, картини, футляри для телефонів, гаманці, ялинкові прикраси, листівки зі шкіряними елементами тощо.

У 2014-му нам запропонували взяти участь у Всеукраїнському мистецькому конкурсі для школярів «Український сувенір».

У 2014-му нам запропонували взяти участь у Всеукраїнському мистецькому конкурсі для школярів «Український сувенір».

За умовами конкурсу творчі роботи повинні були поєднувати в собі тематику навчального предмету, гуртка та українські народні мотиви. Коли я почала думати, як же поєднати шкіру і етнічні мотиви, то на думку прийшла ідея створити образ для ляльки Барбі, в якому будуть поєднані шкіряні елементи та мотиви українського народного вбрання. Тож, ми з вихованцями гуртка взялися до втілення цієї ідеї. Результат нашої спільної праці перевершив наші сподівання! Спочатку ми зайняли перше місце на районному рівні, потім, – на обласному, і 2-ге місце,- на Всеукраїнському. Мене захопив не тільки результат роботи, але й сам процес. Тим більше, що це заняття пов’язано зі спеціальністю, яку я здобувала у виші «дизайн одягу». Для мене створення лялькових образів – це,також, дизайн, тільки в мініатюрі, однак, не менш цікавий та захоплюючий, і я почала займатися цією творчістю вже самостійно в позаробочий час.

Поступово мої лялечки почали знаходити своїх покупців, «переселятися» ,навіть, в інші країни.

Поступово мої лялечки почали знаходити своїх покупців, «переселятися» ,навіть, в інші країни.

Створювати образи для ляльок, саме в етнічному стилі мені подобається тому, що я дуже люблю українську культурну спадщину, народні ремесла, декоративне мистецтво, фольклор. Мене дуже надихає українське народне вбрання:гармонійний колорит, візерунки, форми, фактури …, а також народні пісні, літературні твори, а також , - неймовірно красива українська природа! Тому, при нагоді, відразу даю відповідь на питання, яке часто доводиться чути: «Чи є моїх творчих роботах відтворення етнічного вбрання того чи іншого українського регіону?» НІ! Мої роботи не є копією народного одягу. Я створюю свій власний дизайн вбрання лялечок, використовуючи мотиви традиційного українського вбрання як потужне джерело натхнення. Безумовно, я захоплююся працею майстрів, які детально відтворюють всі деталі народного одягу, бо це потребує неабиякої майстерності і це дуже цінно для збереження скарбів нашої національної культури. Однак, моя мета – показати, що багатства українського народного мистецтва можна використовувати не тільки для копіювання та відтворення, але й для створення цілком нових, красивих, оригінальних виробів, які при грамотному, гармонійному підході продовжують транслювати його невмирущу красу та одвічну актуальність!!!

Learn More